| Adrian_Ionut_1996_lyic a întrebat:

Buna ziua, vin si eu cu o intrebare, mi-a fost suspendat permisul pentru o peruoads de 30 de zile in constanta (Costinesti mai exact) dupa ce trece termenul de unde pot ridica permisul, din sibiu sau din constanta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde ai resedinta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-a fost retinut permisul de conducere si suspendat dreptul de a conduce.
Dupa retinere in alt judet permisul de conducere este trimis la Politia rutiera din judetul de domiciliu, in cazul tau la Sibiu, daca acolo ai domiciliul.

| eliancodrut a răspuns (pentru suntserios):

Domiciliul, nu resedinta.