| NWOtheory a întrebat:

Cam câți bani credeți că ia firma Returo pentru nereturnarea sticlelor? Ce se întâmplă dacă eu sau alte persoane nu reciclez sticla și o deformează astfel încât să nu mai poată fi primită în aparat? Pierd bani, iar acești bani unde ajung? Am auzit că vor să mărească garanția la 1 leu. Adică, dacă nu plătești acel 1 leu pe garanție, nu poți cumpăra produsul. Practic, o scumpire indirectă a produselor. Orice măsură luată de stat sau de guvernul României nu este în interesul nostru, ci doar pentru beneficiul și profitul lor.
RetuRO SGR, tupeu nesimțit – nu comunică unde sunt automatele de colectare și nici ce face cu zecile de milioane de euro încasate lunar: Nu ni se aplică legea informațiilor de interes public
Voi ce părere aveți? Mie așa mi se pare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine te pune sa nu îți iei garanția de pe sticla? Sau daca ai lua o nu ai mai avea cum să te plângi pe net?