In mod normal si legal nu pot fi inchiriate astfel, ele avand destinatia pentru cazarea elevilor din acel liceu sau, daca nu sunt toate ocupate, pentru cazarea unor elevi si de la alte licee/scoli profesionale.
Doar daca nu exista elevi care sa se cazeze ar putea obtine aprobarea sa cazeze alte persoane, pe o perioada limitata.
Nu, nefiind legal, deoarece copii de la internat sunt minori care trebuiesc supravegheati strict de un pedagog, neputand iesi ori intra noaptea in camin. Portile se inchid la 9 seara.
Asa ceva nu este posibil si nici permis, fiindca ar putea intra oricine in camin cu droguri, bautura, cu femei, facand petreceri samd, ceea ce este total ilegal si interzis, pentru un camin de minori.
In conditiile in care nu sunt copii cazati in internat, nu este posibil pe tot parcursul anului?
școala decide asta. Tu intrebi ca elev sau potențial turist?
"Nu, nefiind legal, deoarece..copii de la internat sunt minori. Portile se inchid la 9 seara..Asa ceva nu este posibil..ar putea intra oricine in camin"
mai filtrează și tu aberațiile ce abundă, folosind (măcar) filtrul gândirii
Ca si potential turistic