| anonim_4396 a întrebat:

Cand am avut nunta, am angajat o firma sa se ocupe de poze, filmat, etc. Nici pana in ziua de azi nu am primit materialele pentru care am platit, desi au trecut 4 luni! Ce pot sa fac, cui sa ma adresez? Am sunat la firma respectiva si ma tot amana.

7 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Consider ca a trecut suficient de mult timp, asa ca mergi la OPC si fa o plangere, chiar daca ai nu ai un contract in forma scrisa. In caz contrar, risti sa ramai si fara bani si fara poze si filmari. Succes!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Daca nu ai nici un contract semnat cu ei...nu prea mai ai ce face. Suna-i poate sunt prea ocupati si au uitat sa-ti aduca pozele si filmul.

| Linda a răspuns:

Parerea mea ca pana la urma foarte probabil ca iti vor da materialele, dar dupa ce trece vara. Poate daca ii vizitezi aproape zilnic rezolvi oarece. Si eu am primit pozele la vreo 6 luni dupa nunta desi mi s-a dat de inteles ca in mai putin de o luna.

| Ben. a răspuns:

Daca le-ai platit, forget about!

| scootsie a răspuns:

Daca ai o intelegere scrisa cu ei poti sa te adresezi protectiei consumatorului... Daca nu, discuta cu ei, sa afli cauza intarzierii si se rezolva...doar daca nu s-a sters tot ce au filmat si nu stiu pe unde sa scoata maneca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna-i, suna-i, suna-i, nu mai lasa timpul sa treaca pentru ca e riscant. Cauta pe net numele firmei, mai multe detalii, viziteaza-i la sediu, nu sta cu burtica la soare pentru ca risti sa ramai fara poze. sad
Daca ai un contract incheiat, un acord, un proces verbal, pana si o hartiuta cu pret, numar poze etc... poti suna la OPC poate te indruma ei pe un drum sigur catre recuperarea pozelor.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa te duci la seful firmei