| Sonia822 a întrebat:

Cand iesim din casa, buletinul e obligatoriu?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Buletinul nu se mai fabrica din 2002. Cartea de identitate este obligatorie.

| darrio2007 a răspuns:

Buletinul este obligatoriu in orice moment cand iesi din casa. Si inainte dar si acum.

| Cosmin86 a răspuns:

Buletinul a fost mereu obligatoriu, pe ce lume traiesti?

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Teoretic, da, dar nu erai sanctionat daca nu il aveai la tine.
Acum esti.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu chiar esti atat de PROASTA incat nu stii nici macar asta?

| aXy99 a răspuns:

Da, evident.

| JicaContra a răspuns:

INTOTDEAUNA
buletinul a fost obligatoriu intotdeauna cand iesi din casa
cu toate ca nu sunt prea dese, TOTUSI, POLITIA POATE SA ITI DEA AMENDA DACA NU AI BULETINUL LA TINE
iar asta s-a aplicat de cand s-au bagat buletinele in tara asta, fara nici o legatura oarecare cu coronavirusu'

| Elelei a răspuns:

Da, da, da.

| MJo a răspuns:

Da, pentru identificare. Însoțit de "declarația pe propria răspundere".