| charlie the alien a întrebat:

Cand incep creditarile pentru programul Prima Casa, etapa 4?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o sa inceapa in luna mai. In 22 aprilie au fost publicate modificari si completari la normele de aplicare(aprobate prin HG 404/2011) si se prevede ca in 15 zile de la publicare se va incheia protocolul intre Fondul de garantare si bancile participante, asa ca inceperea creditarilor depinde de data incheierii acestui protocol. Numai bine!