| trompyta a întrebat:

Cand te transferi de la un profil... la altul o.o am inteles ca trebuie sa dai niste competente..acele competente pot fi [sau chiar sunt.] din materii care nu ti s-au predat?
Daca ma mut de la profil real/uman la un liceu economic...am inteles ca acolo se face practica..contabilitate si alte materii pe care la profil uma/real nu le faci.dai competente din ceva ce nu ti s-a predat? Sau..cum?
Va rog ajutati-ma sa inteleg -.-'

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu dai "competente" ci examene de diferente, la materiile care s-au facut in noul profil si nu le-ai facut in profilul actual.
Daca nu reusesti la un examen transferul se anuleaza.

| kroxy12 a răspuns:

Nu e nevoie sa dai nicio competenta mutandu-te de la un profil la altul, cel putin in cazul meu...intereseaza-te la secretariatul liceului tau.