| Andrei5000 a întrebat:

Cand vor fi obligatorii buletinele cu cip si se poate opta pentru unul fara cip ca eu vreau buletin fara cip ca eu pe 31 ianuarie 2014 fac 18 ani! dau funda!

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu conteaza buletinele cu cip, al tau e valabil inca 6 ani de la acea data; intre timp poti sa mori etc

| Lizzu a răspuns:

Bun venit inapoi, VASILICA_4786
Tu si cipurile tale laughing

| BlackSulphur a răspuns:

Daca dai detalii despre buletinele cu CIP, ti-as putea spune. Nu inteleg ce cauta intrebarea la categoria religie, in orice caz...

| Kalla a răspuns (pentru BlackSulphur):

Iti explic eu.
In Biblie spune ca lumea va fi controlata de semnul fiarei adica 666, fara de care (spune Biblie) fara el nu poti cumpara, vinde, calatori sau primi ajutor medical.Un teolog care este si mare matematician a deslusit prin formule matematice de decodificare ca codurile din microcipuri au numarul 666. Iar noi crestinii si anarhicii si cei impotriva Illuminati masoni ce controleaza lumea am dedus ca aceasta este semnul fiarei despre care vorbeste Biblia.In Biblie scrie clar ca daca accepti semnul fiarei esti cu satana si nu mai poti sa te intorci la Dumnezeu pentru ca esti marcat pentru eternitate.De asta multi crestini se tem sa nu fie obligati sa ia cipul.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Kalla):

Si unde ati calculat asa ceva, daca nici macar nu au aparut (Adica nimeni nu are nici cel mai mic habar cum sta treaba de fapt).

| Kalla a răspuns (pentru BlackSulphur):

E ceva de la Illuminati, secta ce venereaza Baphomet sau satana sau diavol in multe religii nu numai cele monoteiste.
http://billkosloskymd.typepad.com/photos/uncategorized/2007/09/04/rfid.jpg
Asta este microcipul care vor fi obligatorii din 2017 in toata lumea (am vazut la stirile americane pe youtube).In statele unite deja au aparut, e pentru a cntrola populatia.Partea nasoala este ca guvernul va sti mereu ce ai in corp (droguri alcool tutun) si va sti unde esti.In viitor vom fi doar niste numere, cum zice Biblie:fara semnul fiarei nu vom putea cumpara, vinde, sau primi ingrijire medicala.Pentru ca am vazut o publicitate despre cip unde niste femei la supermarket in loc de bani trec mana pe un amarat care citeste cipul din palma (inca ceva, Biblia spune ca semnul fiarei va fi pe mana, ce coincidenta, ca microcipul!).Dar cea ce ne ascund este ca in cip se afla un venin foarte puternic. Daca faci ceva ce noului regim mason nu-i convine, te elimina eliberand veninul.Asta este unul dintre semnele apocalipsei.Cu microcipurile astea nu vom mai ajunge la 2030 (anul) pentru ca venirea satanei si a lui Iisus este foarte aproape.Citeste apocalipsa, nu este lunga, nu-ti spun sa fii crestin, este si foarte interesanta iar totul este acolo.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Kalla):

Nu ti se pare ca totul este o poveste SF? Adica ce, crezi ca statele Arabe vor accepta acest cip? Nici intr-un milion de ani!