| Andreea288282 a întrebat:

Care ar fi salariul unui ofiter de politie in primii 5-10 ani de munca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul pentru un asemenea ofiter nu este o suma fixa, depinde de gradul si functia pe care o are, natura muncii, unde lucreaza si sporurile pe care le primeste.
Orientativ te poti uita in L.153/2017 privind salarizarea unitara, cu md. si compl. ulterioare, la salariile din politie.

| Sophieka a răspuns:

Intre 2000 si 4500... Depinde de locul unde este repartizat! Sat sau oras, si care sat / oras anume.

| DariusGab a răspuns:

5000 de lei