| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este materia (n-am gasit alta denumire) din generala, liceu, facultate care poate fi considerata fundamentala pentru viata in societate? Daca sunt mai multe, care ar fi trei cele mai importante? Argumentati-va pozitiile, va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Materia cenusie. happy

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana (sau limba materna) ca tot ma inebuneste profa ca e materia cea mai importanta si ca la ea dam examene si ca nu exista alta mai importanta dar dupa mine e sportul pentru ca
daca nu te misti nu prea ai ce sa faci ca nimeni nu te primeste la lucru nu ai bani fara ei nu ai unde sa stai si ce sa mananci deci nu poti trai deci sportul

Răspuns utilizator avertizat
| adrian777 a răspuns:

Anatomia omului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Munca.indiferent ce forma ia.este materia cea mai ocolita in ultimul timp.si banuiesc, cea mai rara.

| andytza a răspuns:

Draga Dumnezeu`le. Din moment ce ai televizor nimic nu mai este fundamental pentru viata in societate. Sunt atatea emisiuni care te invata de la A la Z. Binenteles ca nu vorbeam serios ci doar faceam aluzie la ceea ce se intampla in Romania de azi. Pai cum sa mai invete un copil in ziua de azi cu toate porcariile care apar la tv si care involuntar ii acapareaza ...Lasand gluma la o parte consider ca o persoana ar trebui in primul rand sa stie sa se exprime, sa fie coerent in ceea ce spune pentru a nu fi nevoit sa repete o a2a oara si sa-si iroseasca alte cateva secunde din viata! Totusi apreciez faptul ca nici tu nu ai irosit timp pentru a pune aceasta intrebare... daca o puneai peste vreo 5 ani mai asteptai alti 5 pentru a-ti raspunde cineva... din pacate!