| MariusF23 a întrebat:

Care este diferenta asta "mare" dintre munteni si moldoveni?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Accentul si, precum s-a spus, traditiile.
Dar, sa nu uitam si alt lucru: mentalitatea. Muntenii au ceva cu moldovenii. Invers nu prea am auzit.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Limbajul (accent) si traditiile mai variaza.

| RoxxuInna a răspuns:

Poi cred ca moldovenii sunt mult mai harnici decat muntenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt harnici pe dracu. Moldovenii nostri lucreaza pamantul si sunt 'harnici' de saraci si inculti ce sunt. Ia duceti-va voi o data prin Bucovina, in orasele mai mici, sa vedeti cat de nespalati si cat de primitivi (cate credinte stupide au pastrat) au ramas. Ei isi lauda zona ca sa aiba turisti si pentru ca sunt niste fuduli. N-am nimic cu ei, dar eu am vizitat bucovina si nu mi-a placut ce am vazut deloc (in afara de peisaje).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai degraba stati vreun an printre ei, ca sa ii cunoasteti mai bine. Ca asa daca mergeti intr-o vacanta, n-aveti de unde sa va dati seama. Si sa mai mentionez ca majoritatea sunt niste betivani?