| Neguseni a întrebat:

Care este latimea minima de exploatare a unui teren agricol extravilan in suprafata totala de 5000 mp in cazul iesirii din indiviziune unde eu detin 1/3 si celalalt proprietar 2/3, avand latimea totala a terenului de 10 metri, lungime 500 metri si iesire la drumuri de exploatare in ambele capete? Un echipament agricol are nevoie de 4 metri latime pentru a intra pe teren.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

A inceput scoala? Ce frumos ce ne bucurăm ca aveti teme, fa le singur /ă TPU nu este site de rezolvat temele voastre.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa impartiti terenul pe latime, se poate imparti usor pe lungime, tu avand 1/3 si celalalt 2/3 din 500 m.