| sopranaCadaverica a întrebat:

Care este scopul precis, concret al protestului de astazi din Piata Victoriei - Bucuresti? happy Din punctul de vedere al PSD-istilor si al Opozantilor.

7 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Cei mai multi nu stiu ce vor, de altfel se vede si in reportajele de la fata locului. Multi nu stiu efectiv de ce au venit acolo. Motivul real al mitingului e legat de planurile lui Dragnea si a camarilei lui, de a pune presiune pe institutiile judiciare, incepand cu judecatorii care ii judeca acum cazul lui Dragnea si care ar trebui sa se teama ca oamenii "se vor intoarce din nou la Bucuresti, si mai multi."

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o demostratie de putere a lui Dragnea. Teritoriul e singurul punct slab al lui Dragnea in momentul asta. Daca sustinerea vine in continuare de acolo, nimic nu il mai poate opri

| sopranaCadaverica explică (pentru suntserios):

Dezvolta putin ''teritoriu'', demonstratia de putere.

| suntserios a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Baronii locali de prin judete care il sustin

| mihai69 a răspuns:

Să nu uităm că încă mai trebuie să ieșim la defilare când ne cheamă Partidul și iubitul Kondukător!

| Holiday a răspuns:

Niste infractori, in frunte cu Dragnea, aduna o gloata de cretini, multi dintre ei care habar n-au ce cauta acolo, pentru a arata ca in Romania nu conteaza ca esti infractor atata timp cat populatia e destul de proasta si needucata incat sa te sustina.
Cam despre asta e vorba.

| sopranaCadaverica explică (pentru Holiday):

Sustinere pentru ce? Asta nu inteleg. Ce vor de fapt? Si de la cine?