| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt armele interzise ce prezintă caracteristicile tehnice ale armelor letale sau neletale dar nu se găsesc în anexă la legea 295 din 2004?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi multe asemenea arme, de ex. tunuri, mitraliere, aruncatoare de flacari, arme cu laser, armele albe, tunuri cu apa, etc.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Cuțitele de aruncat ar putea fi arme albe interzise?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Depinde daca se incadreaza ori nu in prevederile legale din L.295/2004 privind armele albe. Nu stiu dimensiunile acestora si cum arata cele speciale pentru aruncat, asa ca citeste ce inseamna arma alba.