| andreyiu a întrebat:

Care sunt pasii pentru preschimbarea permisului de conducere din Marea Britanie in cel din Romania? (am cautat pe internet, insa raspunsurile sunt cam ambigue, incomplete sau nu mai sunt valabile. va multumesc)

5 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce inseamnă pre-schimbare?
A schimba ceva inainte de-a fi schimbat?

| andreyiu explică:

Pe dexonline.ro se da definiția asta :"A ceda un lucru în locul altuia (cam de aceeași valoare); a face schimb."

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru andreyiu):

Inteleg ce in seamnă a face schimb? insă nu inteleg ce inseamna a pre-face schimb? sau a pre-schimba

| andreyiu explică (pentru DeMicUnCălător):

Dacă citești întrebarea, nu scrie nicăieri "pre-schimba", ci doar "preschimba", și ți-am dat și definiția la ce înseamnă "a preschimba". Mai limpede de atât nu am cum sa fiu