| Andreei555555 a întrebat:

Care sunt șansele ca la următoarele alegeri parlamentare sa câștige tot "pesede-ul"

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod clar vor castiga urmatoarele alegeri. Cei care ii voteaza oricum nu inteleg nimic si nu sunt informati.

| sierra1 a răspuns:

Maaaari!

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-au redus la 50% ca nimeni nu prea ii mai vrea.

| FaraNume1245 a răspuns:

Mai mare decât ar trebui să fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin a câștiga. Să câștige sunt șanse mari, dar a câștiga alegerile nu-i același lucru cu a forma o majoritate parlamentară. Spre exemplu, dacă în decembrie 2016 le câștigau cu 30-35%(acum au undeva la 48% după redistribuire), iar cele 10-15 procente mergeau la actuala opoziție, ei ar fi guvernat.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Sunt sanse destul de mari deoarece poporul roman este usor de manipulat si alege din pacate cel mai mare rau.

| Alexandru250201 a răspuns:

Cred ca 80% pentru ca o sa-i voteze batranii cumparati cun un kil de zahar si o galeata