| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele sa ma identifice politia dupa niste camere de luat vederi dintr un magazin?

Nu am antecedente, am furat 2 sticle de vin, m-a vazut vanzatoarea m-a strigat sa ma opresc iar eu m-am panicat si am fugit cu ele

Prietenului meu care inca era in magazin si se oferise sa plateasca ce am furat i-a spus ca ma are pe camere si ca pana dimineata pana cand nu vad camerele nu poate platii ca nu stie ce mai exact am furat

Imi e foarte frica ca se ajunge la dosar penal, sunt sanse? pentru 50 lei? sau pot scapa cu o amenda? nu am antecedente

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Toate șansele.
Baga poza cu tine la ei in sistem si calculatorul le scoate identitatea acelei fete.
Te identifica urgent, adica.