| ioanaman a întrebat:

Cat este alocatia copilului in varsta de o luna care s a nascut in anul 2010, dar indemnizatia care o primeste mama pan la varsta de 2 ani a copilului?

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Alocatia si indemnizqtia = 800 de ron. CE credeai ca s a aprobat mai mult in 2010? nu stii ca e criza. poate sa mai taie din ei [asta doar daca ai lucrat iei indemnizatia daca nu.] doar alocatia

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Alocatia este de 200ron

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

M-am informat si pot sa iti dau un raspuns sigur; indemnizaţie creştere copil (85% din media veniturilor, sau 600 lei/lună); contravaloare trusou (150 lei); stimulent creştere copil (100 lei/lună). alocaţie de stat (200 lei/lună - 0-2 ani.