| S3ntimentBoY a întrebat:

Cat este taxa auto de poluare in 2012?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se cer mai multe elemente pentru calcularea taxei de poluare, vezi aici: http://static.anaf.ro/......2012.html. Introduci toate datele si o poti calcula singur.
Daca a fost inmatriculata inainte de 2007 nu se mai plateste aceasta taxa, a fost suspendata pana la 1 ianuarie 2013, prin OUG nr. 1/2012. Numai bine!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Taxa auto s-a anulat pentru anul asta. Din 2013 se va repune in functiune legea privind masinile inmatriculate inainte de 2007 v-or plati taxa de poluare.

| S3ntimentBoY explică:

Vreau sa mentionez ca : Masina e Euro3 capacitate cilindrica pana la 2500, si este autoutilitara din anul 2000