| asperger3 a întrebat:

Cazierul judiciar poți să îl ridici din orice loc din țară? Dacă am domiciliul în Slatina, dar locuiesc în București și cartea de identitate îmi expiră în martie și am depus actele pentru a schimba cartea de identitate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar il poti obtine si in Bucuresti, dar numai dupa ce iti ridici cartea de identitate noua, nu se elibereaza fara carte de identitate.

| asperger3 explică (pentru Ioandelasal):

Daca din întâmplare am fosta carte de identitate scanata pe google drive, o mai pot folosi? Sau e anulata din oficiu?
Si trebuie in principiu sa merg la inspectoratul municipiului București de politie sa ridic cazierul, sau pot de la orice secție? Mulțumesc mult pentru răspunsuri!

| Ioandelasal a răspuns (pentru asperger3):

Trebuie sa ai cartea de identitate in original.
Certificatul il poti obtine de la orice sectie de politie.

| asperger3 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru ajutor!

4 răspunsuri:
| AcelCinevaa a răspuns:

Poti sa il iei din Bucuresti