| MC88 a întrebat:

Ce acte trebuie sa am la mine pe motocicleta cand ma opreste un politist?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai actele prevazute de OUG 195/2002, citez:
"ART. 35
  (1) Participanţii la trafic trebuie să aibă un comportament care să nu afecteze fluenţa şi siguranţa circulaţiei, să nu pună în pericol viaţa sau integritatea corporala a persoanelor şi să nu aducă prejudicii proprietăţii publice ori private.
  (2) Participanţii la trafic sunt obligaţi ca, la cererea poliţistului rutier, să înmâneze acestuia documentul de identitate sau, după caz, permisul de conducere, documentul de înmatriculare ori de înregistrare a vehiculului condus, documentele referitoare la bunurile transportate, precum şi alte documente prevăzute de lege."
Alte documente pot fi polita RCA, dovada ITP, etc.

| whatevernvm a răspuns:

Capul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele care le ai invatat la scoala de soferi

Permis, carte de identitate, certificatul motocicletei, asigurare