| anonim_4396 a întrebat:

Ce autoritate a internetului poate interzice anumite pagini cu continut daunator? Ma refer la pagini/site-uri cu informatii despre hacking, de exemplu

3 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Din pacate, exemplul tau e cam gresit.Internetul te poate interzice in doua feluri : Browser-ul:te blocheaza la site-uri cu potential daunator pentru calculator(aici ma refer la virusi, malware, Spyware, Troieni, Viermi etc.) Antivirus-ul (platit ca doar ala are functie de Control Parental): poate ti-ai bagat tu functia control parental, sau parintii tai>Daca tiai setat-o tu, atunci dezactiveaza-l(aici fac o paranteza, ca poate ti-ai bagat si o parola la control parental, atunci cand accesezi setarile din control parental, ti-o cere atunci bag-o) si dezactiveaza-l, e cam stupid sa-si bage singur un control parental, care antivirus poate alerta si fals de exemplu youtube.com sal vada cai site de pornografie, sa spunem, desi youtube.com e doar un site de videoclipuri; pe cand daca tia setat-o parintii tai, n-ai ce sa faci, ei vor sa te protejeze impotriva pericolelor internetului; daca ai uitat parola de la Control Parental, dezinstaleaza antivirusul si instaleazal din nou

| EvilMo a răspuns:

Ce stupid tongue

| ManiaMaria a răspuns:

Nu-i nimic centralizat, nu exista nici o autotitate, daca ar fi, n-ar mai fi internetul al nostru si free (desi se incearca)