April
| April a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa faca Geoana in urma prestatiei dezastruoase din timpul campaniei electorale? Cum vedeti viitorul sau de om politic?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa isi ia adio de la viata politica.
Asa se intampla cand gandesc si iau decizii altii in locul tau.
Daca ramanea in diplomatia externa ar fi reusit sa salveze aparentele. Dupa gafele facute mi-am dat seama ca e bata in multe domenii : Romania cu 80 milioane locuitori, tara de doi lei, ...in fine, multe gafe le stiti si voi nu are rost sa le reamintesc.
E slabut rau de tot pentru un fiu de general de securitate.

12 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-l plangem pe Geoana, el este pus bine acolo unde este.Mai bine ne gandim la viitorul nostru ca nu-l vad prea roz

regis
| regis a răspuns:

Un om de onoare isi recunoaste esecul si demisioneaza. Ceea ce nu inseamna ca trebuie sa iasa din viata politica.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Geoana ar trebui sa-si dea demisia.

| dorinaugustin a răspuns:

Ha, ha, ha...sa iasa la pensie ca deja este cu un picior in groapa! Nu are viitor in politica si daca nu demisioneaza o sa plece cu coada intre picioare si dezonorat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca numai grija prostanacului nu o am eu in aceste zilehappy

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Eu in locul lui mi-as da demisia si mi-as cumpara o casa la tara(desi cred ca are, si nu numai unalaughing) si as trai fericit pana la adanci batraneti alaturi de Mihaela, dragostea mealaughing

| danut a răspuns:

Din punct de vedere politic nu ar trebui sa ne facem griji, viitorul ii este asigurat de dinainte de alegeri, daca ar fi castigat ar fi continuat ca om politic, fiindca a pierdut alegerile va fi "rasplatit" cu pierderea postului de presedinte la noul congres si "tras pe dreapta", adica marginalizat. Singura lui sansa ar fi sa "sara" in barca altui partid (probabil doar la PDL)

| petru a răspuns:

Ce-mi pasa mie! Chipuri de lut nerozi alesi unde vor sta azi/maine!?!? E Dreptul meu sa va intreb :"Pe Intelepti de ce ii nesocotiti, ca Vor ca voi slobozi sa fiti? Si nu le pasa de-s loviti de Stapanirile Caine!
De fi-va s-aleg!
De fi-va sa pot ce vreau a Alege,
nicicand v-oi alege cazut de cazut,
alege-voi Sfantul ce-i Liber in Lege,
ce-i Suflet curat, nicicand ce-i doar lut!
##
Ce rost sa ma zbucium s-aleg dintre rele
pe cel ce m-atinge cumva mai putin?!
Mai bine lupta-voi sa scap de ce-s rele,
de fi-va sa cad sub bici sau de spin!
##
Ce-mi pasa ce face un rau sau un altul
de rele ce unora pare c-aduc lor luciri?!
N-am pofte smintite sa-mi pese de lutul,
ce-aduce spre Lume viclene-amagirii!
##
Ramana tot raul, mai mic sau mai mare,
acol unde nelegea a dat ca sa stee
ce-mi pasa de-n jilturi se crede ca-i mare
ce-i dat de satana si nu de Idee!
##
Nu-mi sparge-voi mintea s-aleg cazaturi!
Nici pasa-mi pe unde cazute stau ele!
Ma sfarm sa nu vad, de astea, alaturi
pe Oameni! De mine sa plece-n pustiu,
in a Ghienei genuni!
De ce sa ma zbucium azi toti sunt o cloaca,
doar pare ca unii-s putin parca buni!
Nelegea-i conduce si ambele armii,
raman precum sunt bieti Diavoli, nebuni!""

Sa-mi pese c-Afrodita sta-n jilt in Olimp sau cum ca Atena in Samos se scalda?!?! Nu-mi pasa de zeii-s cazuti si-n Olimp nu vad marsavii ci Legea Curata! Voi stati cand cu spada Atenei, cand stand cu placere-Afroditei ne-bune nici ea cum nici Zeus, si-asteptati sa vina el Hermes, el Timpul, sa va-aduca Dreptatea ce-i Lege. Dreptul vost e acesta ce nedrept i-mi socot a-mi fi mie! Deaceia deci ma zbucium sa pun Dumnezeul si Legea deasupra, de raul din haite de Zei trecatorii ce-s alesi de Samanii ce-s supusi de nestiinta dealege! "
Aros din Milet, Meteori zburati din gandu-mi.
eu, petru borodi/Cluj, la fel vad

April
| April explică:

Un mesaj pentru tine Petru:e foarte frumos poemul si inteleapta spusa lui Aros din Milet, dar ce face-vom, noi, cetateni obisnuiti care doresc binele tarii lor altceva decat sa alegem pe cei care indrituiasc sperantele noastre? E minunat sa poti sa fii detasat de toate cele nimicuri omenesti insa avem si datorii fata de tara si cei ce ce urmeza dupa noi.De sfintele sarbatori numai ganduri bune.Fie ca si cei invinsi sa capete intelepciune din experienta infrangerii.Numai bine.

| dragalasica a răspuns:

Foarteeee afectata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vad viitorul foarte naspa.Numai tara noastra este in criza, celelante tari au iesit din criza, si vai de mine numai noi am mai ramas in crizaangry.