| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre cele intamplate la Timisoara?
Din partea mea, tot respectul meu pentru timisoreni.Ma inchin in fata lor, ei au fost cei care ne-au scapat de comunism, ei sunt si de aceasta data cei care vor deschide ochii celor care inca ii mai au incetosati.Inca o data, bravo Timisoara, sunteti la inaltime!
http://www.hotnews.ro/......ata-op.htm

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

O mare jignire pentru timisoreni, o mare jignire pentru fosti revolutionari, o mare jignire pentru Romania, Romania cea adevarata, Romania cea libera!
Cred ca mortii de la revolutia din TM s-au rasucit in mormant...Rusine!happy

14 răspunsuri:
| ZuuZaaA a răspuns:

Da...sunt la inaltime pentru ca sunt condusi de taranilaughing...de mai mult de 10 ani sunt condusi doar de partidul taranesclaughing) in finelaughing

| mhann a răspuns:

Si Ceausescu a fost un proatanac. El nu a inteles nimic din procesul ce se declansase in tarile socialiste.
Astazi, un alt prostanac nu intelege de ce a trebuit sa iasa la Timisoara prin usa din dos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@zuzu15-defineste te rog cuvantul,, taran'', nu de alta, insa mi se pare ca jignesti niste persoane care trudesc de cu zori si pana seara ca tu sa poti manca o paine si sa-ti poti flutura linistita chipul de pitipoanca needucata prin cluburi.Incearca sa apreciezi acei oameni si sa-i respecti. Ok?

| Flav a răspuns:

Respect Ardeal!

| mhann a răspuns:

Ce blasfemie!
Militantzi de frunte si infaptuitori ai Unirii de la 1 dec 1918 Iuliu Maniu mort la Sighet, Vaida Voevod, Aurel Vlad mort la Sighet, Iosif Jumanca mort la Jilava, Ion Flueras mort la Gherla s. a. si-au pierdut vietzile in inchisorile partidului comunist, toate probabil ca rasplata a "unirii cu tara"
iar azi urmasii aceluiasi partid pangaresc si 1 Decembrie si Timisoara.
Asta cred despre ce s-a intamplat la Timisoara.

| AvalohAlyn a răspuns:

O mare bila neagra pentru Timisoara.Noi suntem in 2009, suntem in UE si in NATO nu trebuie sa avem asemenea conflicte si violente. Se pare ca unii mai au in sange spiritul medieval al violentei, vor sange, nu au inteles ca suntem in 2009 si pacea trebuie sa domine peste noi.Pana la urma e o simpla alegere prezidentiala intre 2 candidati.si e tragic ca cei care nu il sustin pe Basescu sunt considerati comunisti...Romania,trezeste-te.

| cheloo74 a răspuns:

Nu aveau ce sa caute la Timisoara cu campania lor. Puteau merge in orice alt oras dar nu in Timisoara si motivele cred ca le stim. Au mers in TM pentru ca probabil i-o fi chemat Ciuhandu care a vazut o buna oportunitate sa-si ridice oarecum PNTCD-ul. PNTCD era un partid pe linie moarta de ani multi. Asta era singura sansa a lor sa se mai ridice la viata. Ma bucur ca s-au trezit unii oameni care au protestat. Ma uit acum la Irealitatea si aflu ca de fapt toata miscarea spontana a fost de fapt organizata de PDL. Totusi eu vad in imagini oameni care nu pareau a fi pregatiti de miting. Chiar mi se par oameni normali de pe strada.

| Arthur a răspuns:

@TigergeridAlan, bila aia neagra cred ca e gaura neagra din creierul tauhee hee despre pace cred ca te referi la pacea care era sub domnia lui Iliescu, pace si partid unic daca se poate, pace cu mineri rasadind floricelelaughingetc

HepHap
| HepHap a răspuns:

@TigergeridAlan

Ai dreptate cu ultima propozitie. Striga tare "Romania, trezeste-te" si da-ti o palma peste cap, poate iti vin mintile la loc si vezi lucrurile asa cum sunt. Desi, sunt tot mai convins ca tu ai interese personale/profesionale (tu adica cei apropiati tie sau familia ta) sa castige Geoana alegerile, dupa cum il elogiezi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@tigergeridAlan-Da, ai dreptate, suntem in 2009, suntem un UE, in NATO, unde doresti tu suntem, insa pentru ca noi inclusiv tu sa ajungi aici, altii s-au jertfit. Te rog sa ai macar bunul simt si sa nu pangaresti memoria celor care au luptat, pentru ca un ignorant ca tine, ca mine, ca altii sa putem trai o viata mult mai linistita si sa ne exprimam liber nu sa traim cu frica in san din cauza securitatii si sa stam la coada pentru 300g de paine.Intelegi aspectul sau nu? Incearca sa ai un comportament demn de un roman al caror semeni si-au jertfit viata pentru el. Daca nu erau acei tineri tu acum nu iti puteai exprima liber frustrarile ci tremurai ca nu cumva sa afle secu si sa dispari de pe firmament.Inca o data, cand doi iti spun ca esti beat, mergi baiatule si te culca, insa de data asta...chiar au dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toooot noiii ma, tot noooi, timisorenii malove struck. Banatu`i fruncea!love struck

Abh
| Abh a răspuns:

Citiţi ce a fost de la fapt în Timişoara:
http://www.gheoland.ro/azi-in-timisoara-orasul-care-nu-uita/

regis
| regis a răspuns:

O tampenie. Unii au vrut sa strice ziua nationala la Timisoara si pana la urma au stricat-o ceilalti. Nu e vorba de patarea simbolurilor revolutiei, nu e vorba despre a merge in orasul in care a inceput revolutia, e vorba de a face campanie electorala de 1 decembrie. Pana la urma Timisoara este un oras ca oricare altul, chiar daca scanteia revolutiei a pornit de acolo (desi atunci cand nu ni se vorbeste in limbaj de lemn, toata lumea recunoaste ca acolo s-a produs diversiunea, revolutia adevarata pregatindu-se in liniste la Bucuresti). Era normal ca Geoana sa mearga si acolo in campanie, trebuia insa sa isi aleaga o alta zi, la fel de normal cum ar fi fost ca sustinatorii lui Basescu sa isi vada de treaba.