| anonim_4396 a întrebat:

Ce face un politist care lucreaza la tf, controleaza calatorii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politistul de la Transporturi feroviare are ca atributii prevenirea, constatarea si combaterea infractiunilor si contraventiilor in transportul feroviar - furturi, transporturi ilicite, linistea si ordinea publica, ajuta controlorii etc, teritoriul de competenta fiind tot ce tine de calea ferata - linii, statii, trenuri, depozite etc. Numai bine!

4 răspunsuri:
| QWERTY96k a răspuns:

Ce prostie!

| rosto a răspuns:

Ce-i aia?

| adrianc a răspuns:

Da, orice agent de la Politia Transporturi Feroviare are dreptul sa controleze calatorii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are dreptul si posibilitatea legala sa o faca!