| cosmin986522 a întrebat:

Ce functie are un sef de tura intr-o fabrica spre exemplu? Adica in tura 2 m-am certat cu el si vreau sa stiu daca poate sa ma dea afara sau asta depinde de directorul cel mare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Seful respectic conduce activitatea din tura respectiva. Direct nu te poate concedia, poate doar sa faca propunerea pe cale ierarhica - sef de sectie, serviciul personal sau directorul fabricii - bineinteles daca are vreun motiv legat de activitatea sau comportarea ta la locul de munca.
Te poate concedia doar cel care te-a angajat, de regula directorul frabricii.

| Bondarel99 a răspuns:

E la fel ca tine, numai ca pe el l-a pus responsabil cu supravegherea voastra, atat. Poate cel mult sa se planga la patron (sau cel care face angajarile), depinde de el daca il asculta sau nu.

| siriusblack98 a răspuns:

El coordoneaza si indruma cica echipa.Nu tine de el sa dea oameni afara, daca te ajuta cu ceva este un nimeni acolo la fel ca si tine. Poti sta linistit.