| andreea_3150 a întrebat:

Ce inseamna :"a cazut guvernul" si ce consecinte are asupra noastra?

Răspuns Câştigător
| Dragosgan a răspuns:

A cazut guvernul inseamna am scapat de o problema:guvernul boc.Si nu are nici o consecinta pentru noi, poate pentru politicienii are. oricum pana se alege noul guvern tot guvernul boc ramane ca interimar. Oricum, nu iti face griji pentru guvern ca nici el nu isi face face grija de noi.

5 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Un obicei din Romania. cam asta ar inseamna...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu e nimic, doar niste jocuri si prostii politice.

| Dragosgan a răspuns:

Hey costyn! caderea guvernului nu afecteaza pe elevii sau ce zici tu, pentru ca guvernul Boc dupa cate am zis este inca guvernul principal al romaniei cu statut INTERIMAR.Adica are mai putine drepturi dar nu are cum sa schimbe ceva.Scolile din romania nu sunt afectate deoarece dupa cate am inteles, greve generale nu vor mai fii facute pana la aparitia unu nou guvern ca sa rezolve problemele.Si asa costyn trebuie sa intelegi dupa cum spune si un expert TPU SoftCristi, sunt decat niste prostii care nu afecteaza romania.Afecteaza doar pe guvernantii. te salut!

| costyn162 a răspuns:

"A cazut guvernul" inseamna ca un anume ministru a fost dat jos din anumite motive. Daca te referi la ministerul invatamantului si la Emil Boc, inseamna ca se va schimba ministrul si trebuie sa il contrazic pe Dragosgan spunand ca schimbarea guvernului are consevinte asupra elevilor, studentilor. Venirea unui nou ministru inseamna venirea unui om cu idei diferite, cu legi diferite iar schimbarea ministrului de atat de multe roi in ultimul timp a adus cu sine schimbarea legilor invatamantului iar copiii sunt cei derutati de aceste schimbari...

| darknet a răspuns:

Creste Euro.