| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă clasarea unui dosar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca nu se mai continua urmarirea penala si dosarul se inchide.

| mgtow a răspuns:

Se inchide cazul si se baga in arhiva (unde sant alte dosare diverse) investigatia fiind terminata.

| JicaContra a răspuns:

Ce a scris mgtow, cu mentiunea ca respectivul dosar e in continuare disponibil pentru o urmarire penala ulterioara, in alt caz (adica nu l-am prins acum, dar avem un dosar nou, si ne uitam si in ala vechi sa vedem ce otreapa e infractorul)