| PhaseMorphXR a întrebat:

Ce intelegeti prin Islamofobie? Este cineva aici care locuieste in Marea Britanie si sesizeaza emergenta legii Sharia? Ce parere aveti despre asta?

3 răspunsuri:
| PhaseMorphXR explică:

Da, presupune raspandirea dogmei inslamice extremiste si a influentei lor in vest, lucru destul de alarmant...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica de islamisti? legea asta tine de dogmele religioase?

| Hatice97 a răspuns:

Islamofobıe ınseamna frica de persoanele de aceasta religie... termenul folosindu-se dupa 11 septembrie 2001 din cauza extremistilor de atunci, iar Sharia este precum o constitutie