| Sabina_Popescu_2000 a întrebat:

Ce intrebari as putea pune la Judecatorie?

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Intrebari in domeniul juridic de ec:cati ani primesc pentru furt.ce patesc daca sunt complice la un jaf, ce se intampla cu bunurile furate ale unei persoane daca nu este gasit hotul....etc

| Sabina_Popescu_2000 explică (pentru Niiiicu):

Altele, te rog? E URGENT!

5 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Intrebarile care se pot pune judecatorilor trebuie sa se refere strict la 'pricina ' judecatii. Care e termenul urmator de judecata, etc.
Intrebi, daca nu ti se spune, amanunte despre o hotarare.In general nu folosesti judecatorul ca pe un avocat. Se va ofensa. Daca un judecator te vede nelamurita, iti va zice singur (e obligatia lui) care sunt consecintele cutarui sau cutarei pricini. Daca esti in proces la bara.
Daca esti in institutia 'judecatorie', poti intreba ce vreipe oricine. Dar te sfatuiesc sa inveti sa pui o intrebare.Si aici este nevoie de pricepere. Nu intrebi spre exemplu pe site, de ce floarea de aseara pe care ai vazut-o tu numai e verde si nu rosie, ca rade lumea!

| Sabina_Popescu_2000 explică (pentru oprescudorin11):

laughing Te cred...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Sabina_Popescu_2000):

Poti sa nu ma crezi, ai sa te convingi pe propria piele.

| Cyrano a răspuns:

Fii mai explicita...depinde...