| mpoint a întrebat:

Ce modificari se aduc prin noua lege a pensiilor

4 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Nici una. Din doua motive;
1.pentru ca nu va fi adoptata
2 pentru ca este aceeasi lege doar cu mici modificari, care au fost facute pentru a abate lumea de la probleme adevarate din guvern.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Una dintre ele ar fi ca vor sa ne scoata la pensie la 65 de ani, apoi la 70. Practic o transformare a pensiei in taxa pentru ca asa cum merg lucrurile la noi...nu mai apucam sa iesim la pensie, deci platim inutil contributia. Alta ar fi ca vor sa mai scada putin pensiile nesimtite de 300 de milioane. Si toata mascarada asta are ca rol sa discrediteze si parlamentul care in mod normal n-ar trebui sa fie de acord cu aceasta lege. Boc scria intr-un manual publicat de el insusi ca asumarea responsabilitatii guvernului pentru o lege nu se poate face fara ca parlamentul sa aiba un cuvant de spus - adica exact invers de ce face el acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te si aici;
http://www.ziare.com/articole/legea+pensiilor+modificari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si proiectul:
http://www.euroavocatura.ro/......roiectului