| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți? Cum a reușit Donald Trump sa își împlinească toate visele? Credeți că a folosit legea atracției?(știti voi documentarul The Secret, cartea etc)Sau de la cine s-a inspirat Trump sa aibă atâta succes? Și cum i-au ieșit toate în viața? A mai ajuns cireașa de pe tort și președinte și a intrat în istorie.De la cine sau ce l-a inspirat? Ce părere aveți despre Donald Trump? De unde are atâta carisma și fler?

Dar despre Vadim Tudor ce credeți? Au vreo asemănare cei doi politic dar nu numai? Îmi plac foarte mult cei doi că au avut ambiție mare și au fost foarte hotărâți și reușiți în viața. Voua ce impresie v-a făcut Vadim Tudor? Dar Donald Trump?
As putea sa spun că alături de alții (in general niste doctori de seama a căror cărți le-am citit)Donald Trump și Vadim Tudor sunt un fel de idoli ai mei.

Răspuns Câştigător
| BlogdeInstalatii a răspuns:

Donald Trump a avut o carieră în afaceri și televiziune înainte de a se alătura politicii, ceea ce i-a permis să câștige o anumită experiență și recunoaștere în rândul publicului. El s-a inspirat din propriul său succes în afaceri și a folosit aceleași tactici pentru a-și atinge obiectivele politice.

În ceea ce privește campania sa pentru președinție, Trump a avut un mesaj puternic care a resonat cu un anumit segment al electoratului, în special prin promovarea unor idei precum "America întâi" și promovarea unui discurs anti-establishment. El a făcut o utilizare eficientă a rețelelor sociale și a mediei pentru a-și promova mesajul, ceea ce i-a permis să atragă o mulțime de susținători.

De asemenea, Trump a beneficiat de o serie de factori favorabili în timpul campaniei, cum ar fi divizarea Partidului Democrat și problemele economice care au contribuit la nemulțumirea publicului cu situația actuală.

Cu toate acestea, Trump nu a reușit să își împlinească toate promisiunile făcute în timpul campaniei sale, iar mandatul sau a fost marcat de o serie de controverse și scandaluri.

---

Vadim Tudor a fost un politician român și liderul Partidului național-țărănist, care a jucat un rol important în viața politică a României în anii 1990 și 2000. El a fost cunoscut pentru discursurile sale controversate și pentru pozițiile sale de extrema dreapta.

Există oarecare asemănări între Vadim Tudor și Donald Trump în ceea ce privește modul în care au utilizat limbajul și au abordat anumite teme pentru a atrage susținători. Amândoi au folosit un limbaj puternic și au abordat teme precum imigrația și naționalismul în moduri care au resonat cu o anumită parte a electoratului.

Cu toate acestea, există și diferențe importante între cele două personaje. Vadim Tudor a fost cunoscut pentru pozițiile sale extremiste și pentru limbajul său incendiar, în timp ce Trump a avut o abordare mai moderată față de unele teme.

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cum dracului ti-ai gasit ca idoli doi imbecili?!
Firmele lui Trump au dat faliment de 6 (sase) ori, deci nu e chiar ceea ce s-ar numi un om de afaceri de succes. In plus, acum firmele lui sunt cercetate pentru evaziune fiscala si alte magarii. In ce priveste functia de presedinte, probabil ca a fost cel mai prost presedinte al SUA din istorie...deci...despre ce vorbim?!

Despre imbecilul de Vadim, nici n-are rost sa vorbim. Ala a fost complet cretin.

Cum am spus si cu alta ocazie, genul de persoane exista doar pentru ca trebuie sa aiba si imbecilii un lider...

| Sophieka a răspuns:

Cu totii folosim legea atractiei...In fiecare moment...Doar ca majoritatea nu sunt constienti si nu se disciplineaza spre a-si urma dorintele si o viata cat mai frumoasa si sanatoasa.

Cine se lasa dus de valul mass-media; tv si stresul cotidian... Suporta consecintele.

Eu caut sa ma trezesc si sa ma ancorez in realitatea mea fara a-mi umfla orgoliul si a calca in picioare pe altii.

| vodami92 a răspuns:

Donald Trump a inceput de jos de fapt! tocmai din scoala generala avea planuri mari! dar a trecut si prin stagiu militar ca soldat! cand deja era adult! ca abia apoi sa ajunga un milionar celebru! dupa aia ma rog a ajuns presedintele americii! si restul e deja poveste! oricum stiati ca exista un videoclip a lui clean bandit mama se numeste! si care prezenta in ansamblu viata lui Donald Trump! prin cate a trecut el de-a lungul vietii!