| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta campanie

http://www.realitatea.net/respect/manifest?

6 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

Tot ce scrie acolo e adevarat si ma bucur sincer ca cineva a avut in sfarsit initiativa sa inceapa o petitie in acest scop. din pacate, nu cred ca politicienii nostri actuali o sa tina prea mult cont de ea...

| SweetCandy a răspuns:

Da...nu se va schimba nimic, macar e bine ca realizam c e ni se intampla!

| clawss a răspuns:

Respect, e ceea ce le trebuie oamenilor din partea politicienilor daca vor sai mai voteze!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine sunt "noi " eu? pai cum sa fiu respectata daca sunt "nimeni?" daca sunt "cineva " sa vezi respect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acesti politicieni nu ne reprezinta.solutia este in mana noastra:iesim toti la vot sau nu iesim niciunul. Florin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU VREAU NICI UN RESPECT. Pentru mine conteaza cine ma respecta si pentru ce anume. Mi se pare cea mai stupida lozinca. Schimb imediat postul can vad si aud acel slogan pesuasiv, anticrestin, si total neinspirat. Varianta corecta este: VREAU SA OFER RESPECT, VREAU SA-TI POT ACORDA INCREDEREA MEA, IN TINE STA PUTEREA SA-MI ARATI CA O MERITI. RIDICA-TE FRATE SI FI DEMN DE TOT RESPECTUL. Trebuie sa invatam ca in primul rand sa oferim noi respect si incredere ca sa ne bucuram candva de respect. Trebuie cu sinceritate sa ne analizam daca suntem in masura sa cerem respectul celorlalti. Nu vreau sa divaghez prea mult pe subiect dar ideea asta este. Altfel, daca admitem ca e valabila lozinca dvs trebuie sa admitem ca si infractorul poate spune "EU VREAU RESPECT" si prostituata si media de scandal si oricine in felul lui poate cere respectul pentru ca "se risca" pentru a-si intretine familia, pentru a produce bunastare sau chiar sa amelioreze setea de scandal a romanului incarcat ca o bomba de angoasa, nesiguranta zilei de maine si mizeria politica