| NWOtheory a întrebat:

Ce părere aveți despre aceste fraze celebre? Romano Prodi, fostul prim-ministru italian, spunea că, odată cu introducerea euro, italienii ar munci cu o zi mai puțin și ar câștiga de parcă ar fi muncit o zi în plus. Dacă muncești, dar salariul tău acoperă doar alimentele, îmbrăcămintea, locuințele și serviciile comunale, nu ar fi prețul muncii tale egal cu prețul muncii unui sclav, așa cum susținea D. S. Likhacev? După 20 de ani de escrocheria EURO, 10 ani de escrocheria SPREAD, 3 ani de escrocheria COV19, 2 ani de escrocheria SERO și un an de escrocheria GREENPASS, cum ne putem aștepta ca oamenii să înțeleagă conceptul de bani digitali în doar câteva luni? Dacă nu votezi, politicienii pot face ce vor, dar nu vei fi complice și îi poți numi „crimă". Dacă votezi, o vor face oricum, dar cu acordul tău și se numește „lege". Dictatura perfectă nu ar avea aspectul democrației, o închisoare fără ziduri în care prizonierii nici măcar nu visează să evadeze, un sistem de sclavie în care, datorită consumului și distracției, sclavii își iubesc sclavia, așa cum spunea Aldous Huxley. Și nu este oare adevărat că 2% dintre oameni cred cu adevărat, 3% cred că gândesc, iar 95% preferă să moară decât să gândească, așa cum a observat George Bernard Shaw?

Răspuns Câştigător
| TimberWolf a răspuns:

Tu ai o obsesie cu munca, mergi la psihiatru! Sa mor, m-ai innebunit, postezi in fiecare zi aceeasi intrebare sub alta forma.

| Dragobeta a răspuns (pentru TimberWolf):

De ce? Pentru ca citeste si judeca mai mult decat tine?
Omul e absolut normal.

| TimberWolf a răspuns (pentru Dragobeta):

Inainte sa intri in vorba cu mine fa-ti bine temele, i-am dat dreptate la fiecare postare, ma rog, la fiecare unde am crezut ca este cazul dar omul deja o tine langa.
Era unul pe aici care in fiecare zi posta despre religie, asa si asta.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dileme mari pentru cineva care nu a lucrat o zi în viața lui...