| NWOtheory a întrebat:

Ce părere aveți despre faptul că avem muncitori în toate domeniile veniți din Pakistan, India, Nepal sau cine știe ce alte colțuri uitate ale lumii, oameni care au fost obișnuiți să lucreze pentru un castron de orez? Acum, au venit în România pentru zece castroane de orez și un pahar cu apă. E clar că vor pleca și ei mai departe, probabil în străinătate, unde să muncească pentru cincizeci de castroane de orez și un pahar cu apă pe zi. Dar, na, fiecare trebuie să-și croiască drumul cum poate.

Nu am nimic împotriva lor, însă e o problemă cunoscută: știm condițiile precare în care trăiesc și, să fim sinceri, igiena nu e tocmai punctul lor forte. Nu știu cum să zic, dar parcă nu aș vrea să-mi pună o astfel de persoană mâna pe produsele pe care le cumpăr.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

In UK, Germania, Franta e plin de straini si nu se mai plang aia laughing
Zici ca nu e plin si de romani prin vest si ce crezi, la fel zic si aia de noi: problema mari cu igienawinking
In gura se stie ca suntem rupti laughing ultimul loc in UE la consumul de pasta de dintiwinking si te-ai gasit tu ca nu vrei sa puna mana nepalezii/indienii/bengalezii pe produsele tale laughing
Mai du-te ma in...
Separat ca aia de 19-20 ani sunt majotitatea studenti, se chinuiesc si ei intr-o tara straina sa faca bani de scolarizare si chirie pe cand romanii stau la 35- 40ani cu parintii laughing cate 3 generatii intr-un apartament sau casa.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este tendinta normala, cred ca toate tarile dezvoltate au muncitori straini.
Si nu cred ca au o igiena mai precara decat destui romani.

Bula
| Bula a răspuns:

Si cei din Occident privesc asemanator la ai nostri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix asta au zis englezii, spaniolii, italienii si de noi cand am plecat sa muncim la ei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cum sa spui ca esti un rasist nenorocit fara sa spui ca esti un rasist nenorocit. Mai bine te-ai uita in jur sa vezi ce adunatura de nespalati jegosi sintem noi...

| MihaitzaItza a răspuns:

Pai cine te pune sa mananci in oras, ia pune mana si gateste acasa.