| Alex999999999 a întrebat:

Ce parere aveţi despre legea cu uciderea a 500 de urşi? Mie mi se pare buna legea pentru ca în ultimi ani au murit destui de mulţi oameni ucişi de urşi cel mai recent caz a fost cu fata de 19 ani ucisa de urs nu ştiu câţi dintre voi aţi vazut ştirea

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consider ca este in regula, desi pe mine nu ma afecteaza direct ursii, stau intr-un oras mare si n-am vazut ursi decat la gradina zoologica si la televizor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De parcă ursii ar fi de vina...

| Cipi1212 a răspuns:

Pentru că nu se face nimic pentru oprirea înmulțirii lor și se taie pădurea.

| MistarGoGu a răspuns:

Ca în muuulte domenii STATUL roman și-a dovedit proasta organizare și INCOMPETENTA! 5 sau 6 rezervații MARI în păduri departe de zone locuite cu garduri electrice și monitorizarea lor cu zgarzi prin GPS! SE puteau face prin fonduri europene!
Dar noi tocam anual tone de maculatura pe studii de fezabilitate fără rost și ușor punem mana pe pușcă și OMORAM!