RaduCiocan
| RaduCiocan a întrebat:

Ce parere aveti despre noua rezolutie a Natiunilor Unite (ONU) care interzice si pedepseste defaimarea (criticarea) religiilor?
Mai multe detalii aici:
http://www.lacasuriortodoxe.com/article-29801990.html
http://www.slate.com/id/2212662/

3 răspunsuri:
| mariusres a răspuns:

Corectitudinea politica face noi victime...

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Asa se pare ca "politically corect". S-a democratizat si asta. Totusi, in viitor, se va rezolva simplu - se va trece la o singura religie. Nu stiu cand vor fi toti oamenii de acord ca este un singur Dumnezeu... si ca religiile au aparut diferite doar din cauza lipsei de cablu si de satelit. Suntem tributari traditiilor si credem in biserica pentru ca asa am fost invatati...

| N538961518 a răspuns:

Ei nu iau decizii pentru mine, sunt o persoana libera printre alte miliarde de persoane libere si nu o sa accept ordinele lor, sa-mi spuna mie niste babalaci obositi ce ar trebui sa spun sa cred sau nu.Sa-l pupe-n fund toti pe papa pana o sa-l vada pe dumnezeu.