| mgtow a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii care in ziua de azi nu au nici o diploma dar cei care au 8 clase? Unii zic ca nu gasesc nimic de munca altii spun ca e criza, ba ca prin pile gaseste mai usor de munca eu nu prea inteleg cum o fi in Romania doar nu oricine e facut sa aiba cariera, la mine in strainatate 8 clase e imprescindibil ca sa poti lucra altfel nu esti angajat nicaieri.

2 răspunsuri:
| luciana_9488 a răspuns:

Sall. Eu cred ca nu este corect pentru unii care nu au nici o diploma sau au facut 8 clase si acum sunt nu stiu ce personalitati. Dar nu toata lumea are norocul asta, cum vezi si tu sunt multi oameni ai strazii sau cei care nu au nici o slujba si stau pe banii parintilor.

| BebeStrumf a răspuns:

Ce sa cred decat ca's o generatie de inculti.Daca nu'si gasesc de munca nu se vor realiza; vor stie sa stea pe capu' parintilor pana trece vremea...le va manca sufletul! Normal ca patronii nu au nevoie de oameni fara studii si experienta. Sper sa fie constienti de lucrul acesta si sa faca ceva bun si ei. Pilele tot din cauza unora stupizi care vor sa faca burtile grase patronatului, fara sa vada unde gresesc.