| anonim_4396 a întrebat:

Ce perioada trebuie sa ai lucrata sa poti intra in somaj?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

12 luni cotizatzi

5 răspunsuri:
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Nu sunt specialist, dar nu conteaza cat ai lucrat, ci doar ca nu-ti gasesti de lucru, in pofida faptului ca VREI sa lucri. Multi intra in somaj dupa ce termina liceul, pentru a beneficia de acei bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 an

| kaumi a răspuns:

Cel putin un an, in cazul unui contract cu durata nedeterminata.
Mai exista si situatia lucratorilor sezonieri sau a celor angajati cu contract pe durata determinata, care in momentul in care contractul a ajuns la termen si ramai fara slujba, poti intra beneficia de ajutorul de somaj.

Anna
| Anna a răspuns:

Cel putin 12 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel putin 12 luni