| SingleForOne a întrebat:

Ce s-ar intampla daca in consiliul judetean si pentru presedintie castiga un partid de dreapta, dar intr-o comuna castiga un partid de stanga?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

E principiu nu se intampla absolut nimic, nu exista relatii de subordonare de la comuna la consiliul judetean.
In practica s-ar putea sa fie probleme cu fondurile alocate de consiliul judetean, acea comuna le-ar primi mai greu sau mai putine decat ce ar cere.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa se intample?
Nu sunt subordonate in niciun fel

| Werrich a răspuns:

In România nu exista doctrina, e vorba de bani, dovada ca atâția de stânga au emigrat la partide de dreapta și invers.

| Catrice a răspuns:

Ii doare in paișpe pe unii de alții, asta se întâmpla.

| goguPatent a răspuns:

Aia de la comuna trebuie sa invete sa se pise in directia vântului