| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse sunt pentru un nou referendum in Anglia?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, sunt sanse mari, iar referendumul ar sterge efectul celui anterior.
Ei si-au dar seama ca, separarea de la UE le ar costa foarte mult si ar avea mai mult de pierdut, decat de castigat prin separare. Acesta este si motivul taraganarii brexit-ului, fiindca si iesirea cu un acord din UE le va dauna economic, enorm de mult.
Fara acord, situatia ar fi si mai grava.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Deja ieșirea de pe 31 octombrie a fost amânată din nou din cate am inteles

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bula):

Pai e posibil sa nu mai iasa deloc?

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Nu stiu, de asta intreb pentru ca vad mereu proteste în Londra ca vor sa ramana. tara asta chiar nu tine cont de dorinta cetățenilor englezi..au înnebunit ăștia din guvern cu Brexit-ul cu toate ca nu le vad un viitor asa bun.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dorința cetățenilor a fost exprimată prin referendum. Ar mai fi nevoie de unul, care nu se va ami face, așa că până la urmă vor ieși.

| Bizon95 a răspuns:

Vointa cetatenilor A FOST MINTITA la referendum
nu pot sa il uit pe ala care PE FATA a zis ca toti banii care merg la UE vor merge in sistemul medical, ca dupa referendum sa chitaie "nuuu, nu am spus asa ceva, ca nuuu se poate"

asa ca e posibil, chiar foarte posibil inca un referendum, insa politicienii pro-brexit NU vor asa ceva (pentru ca e CLAR REZULTATUL, DUPA CE BOBORU' A FOST MINTIT ODATA) asa ca incearca sa nu se faca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum aplici pentru statutul de rezident si de ce ai nevoie