| Robeeert1 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am făcut datorii medicale într-o altă țară (Austria-3000€) și nu am avut asigurare? Nu am nicio proprietate pe numele meu dar muncesc. Ce o să-mi facă dacă nu plătesc?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi actionat in judecata, obtin o hotarare judecatoreasca de obligare la plata si apoi o pun in executare silita, in primul rand prin poprire pe salariu si conturi in banci. Vei plati cu mult mai mult decat datoria, la aceasta se vor adauga dobanzi, cheltuielile de judecata si cele de executare silita, acestea iti pot chiar dubla suma de plata.

| mgtow a răspuns:

Se aduna datoria la austrieci. Si daca ai casa sau masina pe numele tau nu iti face nimic pentru ca ai parasit tara si esti in Romania

| Ronnix a răspuns:

Nu vei mai avea dreptul de intrare in Austria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gasesc ei, te dau in judecata si te vor executa silit, prima data prin poprire pe salariu

| Panamax a răspuns:

O sa patesti ca Mazare.