| MorignoMoriglio a întrebat:

Ce se întâmplă dacă folosești un cuvânt fără să îi știi sensul? De ce te pot da în judecată cei care au făcut DOOM pentru treburi de astea?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am auzit ca pe unul la saltat academia de pe strada ca a folosit gresit decat

| MorignoMoriglio explică (pentru suntserios):

Cine l-a pus să folosească un cuvânt fără să îi știe semnificația. Întotdeauna cauți pe internet semnificația. Altfel te poate salta academia. Așa e legea României.

| HadSeDervortează a răspuns (pentru suntserios):

Așa îi trebuie dacă a folosit un cuvânt fără să îi cunoască semnificația.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o aiureala ce spui, nu stiu cine te-a mintit si cum de esti asa credul.

| concilioul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar dacă nu cunosc sensul unui cuvânt dar îl folosesc pot să fiu pedepsit de lege.

| Ioandelasal a răspuns (pentru concilioul):

Te poate da in judecata persoana caruia i l-ai adresat, daca este injurie sau calomnie, nu are dictionarul nici o treaba.

| concilioul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Adică îi calomniez pe cei care au făcut DOOM?

| CERREROJU a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am crezut că are treabă dicționarul cu așa ceva.

| TheChameleon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am crezut că dacă oamenii aceia au muncit atâta ca să facă cele 3 ediții de DOOM: DOOM1, DOOM2 și DOOM3 asta înseamnă să îmi bat joc de munca lor și mă pot trimite la judecătorie. Chiar anul acesta am aflat că este un neadevăr să mă trimită la judecătorie cei care au făcut dicționarul.