| TudyMNX a întrebat:

Ce se mai aude cu acta e acceptata sa nu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tratatul ACTA a fost semnat, dar nu a fost ratificat de catre partile care l-au semnat, pe noi ne intereseaza daca o sa fie ratificat de Parlamentul European si de Parlamentul Romaniei. Dupa ratificare(daca o sa fie ratificat) prevederile lui vor trebui transpuse in legislatia romana si apoi aplicate.
Numai bine!

| DakotaRoyse a răspuns:

Aşteptăm toţi cuminţi în faţa calculatoarelor ratificarea legii.

| ZvT a răspuns:

Acceptată a fost chiar şi de România (la cererea Americii ) doar că nu cred că poate fi pusă în aplicare atâta timp cât există grupul de hackeri anonymous. Nu este exclus să urmeze a fi aplicate legi mai dure un exemplu ar fi pedepsele ownerilor de la megaupload care au primit câte 50 de ani de închisoare pentru file sharing.

| Castiel a răspuns:

Nu nu sa acceptat dar cine stie cum fac astia cu bani care nu le convine de Free Internet si iar le vin vreo idee cum sa captureze netul

| MarisBogdan a răspuns:

Astazi 7/4/2012 la ora 12:56 acta nu a fost acceptata un UE! acta a pierit

| Denisa_Rogoz_1998 a răspuns:

Din cate am auzit eu a fost acceptata...din pacate iar din intai ianuarie va intra in vigoare incepand cu youtube-ul