| anonim_4396 a întrebat:

Ce se va schimba legat de locurile de munca pentru romani, in UK, dupa Brexit?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se stie exact, nu s-au terminat negocierile dintre UE si UK. Abia dupa ce se vor termina se va sti daca se va pastra ceva din ce este acum privind libera circulatie si conditia fortei de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil se vor cere permise de munca... probabil

| sierra1 a răspuns:

Nici ministrului nostru de externe nu-i este clar ce-o fi, darămite nouă

| Începătorul988 a răspuns:

D-zeu cu mila, nimeni nu stie ce si cum...

| Doja a răspuns:

Daca vei fi un angajat bun si valoros firma iti va facilita obtinerea permiselor de la autoritati de care este nevoie. Asa cum a fost si inainte