| MCEdward a întrebat:

Ce spune legea despre accesul in magazine cu rolele? big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o prevedere legala expresa, nici de interdictie si nici de permitere. Fiecare magazin poate sa-si faca un regulament propriu de acces si in acesta poate sa fie o interdictie de intrare pe role.

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

Nu cred ca exista o lege care sa reglementeze asa ceva. Depinde de politica fiecarui magazin in parte. Desi nu cred ca sunt guvernate de legi asa stricte. Cu animale inteleg ca nu ai voie, dar cu role, nu cred ca te opreste nimeni, in general.