| Pamflezistul a întrebat:

Ce spuneti de scumpirile intrate in vigoare de la 01.01.2010? Parerea mea: http://www.alinfarcas.ro/2010/01/04/preturi-ue-si-salar- urss/ :D

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Preturile cresc, salariile sunt tot mici sau mai rau raman multi oameni fara job, cum poti s atraiesti asa? Cei de la guvern au un salariu prea mare pentu ceea ce fac...astea e viata si tara, pacat de ea ca e frumoasa dar nu e condusa cum trebuie.

4 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Aceste scumpiri sunt perfect legale... stat de drept, sa spunem ca nu sunt justificate, dar trebuie sa ne obisnuim cu ele si sa reducem consumul si risipa. Eu nu sunt de acord cu scumpirea tigarilor care la pretul actual conduce la contrabanda la greu. Lumea in strada poate rezolva problema...

| samur1 a răspuns:

Balarie...va fi nasol tare...pentru cei ce mai suporta sa steie in tara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca atunci cand lucrurile merg rau pentru tara cei care ne conduc TREBUIE sa fie in forma fizica si mareriala foarte buna ca sa ne poata conduce si reprezenta! Pt. sanatate avem CAS dar asta nu ajunge pentru achizitionarea de produse si servicii la preturi de 5-6 ori mai mari ca sa umfle buzunarele cui trebuie si atunci o minte luminata a inventat ...coplata care va fi taxa oficiala la bariera dintre viata si moarte. Sa ne fereasca Dumnezeu sa nu citeasca ce scriu aici cei de la ambulanta ca atunci cand suni sa copieze sistemul de raspuns de la telefonul verde al consumatorului (pentru. statutul de functionare al ambulantei apasati tasta 1, pentru platitori cas apasati tasta 2...pentru a lua legatura cu un operator uman nu mai sunt taste disponibile! Multe mai sunt de spus, dar mai bine hai sa ascultam o manea, sa urmarim un meci, sa ne inbatam, sa fumam, sa mancam o shaorma sa uitam de suparare si sa ia si statul o taxa pe viciu. Viciosi ai dracu` rumanii astia

| frumoasa_2313 a răspuns:

Noi cei multi i-am ales pe ei cei putini sa ne conduca si sa ia decizii pentru noi. ei au hotarat ASA. deci noi asa vrem. NU? nu mai fiti carcotasi si nu mai vorbiti aiurea. invatati sa respectati dorinta poporului...