| Utilizatoare123 a întrebat:

Ce stiti de Mircea Geoana? Ce a facut notabil pentru Romania? (negativ sau pozitiv)

15 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Este românul care a ocupat cea mai înaltă funcție într-o organizație internațională NATO.

| Utilizatoare123 explică (pentru gabicoo):

Te tenteaza sa-l votezi?

| UnchiulRamiz a răspuns:

Si acum mi-a ramas in minte celebra fraza: Mihaela dragostea mea am invins laughing Cand a fost invins de Baselu parca. Cica are ceva legaturi cu mafia, deci decat impotriva mai bine pro tongue Nici nu ai pe cine vota mai breaz, Simion, Ciolacu, Ciuca sau Lasconi? Simion spunea ca il recomanda varsta laughing Oricum 2-3 voturi nu au importanta, o sa castige cine vor cei ce conduc din umbra.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Cine e Geoană?

Pai unul din cel mai longevivi președinți ai celui mai corupt partid din Romania, de unde a fost dată afară de 2 ori și despre care zicea că sunt hoți înainte să le devină președinte.

A pierdut toate alegerile importante la care a participat și apoi și a făcut partid cu Vanghelie anchetat pentru unul din cele mai mare dosar de corupție din Romania dosar în care i au pus și lui sechestru pe șpagă primită.

Cine e Geoană? Un președinte de partid care a fost filmat cum primește bani să facă liste de candidați și unul din candidații prezidențiali cu vizite secrete la Moscova și pe la SOV.

Un oportunist care a ajuns la Nato să facă... nimic și care pe banii Nato in plin război și a făcut o spălare de imagine și campanie prezidențială.

Asta e Geoană.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stim ce a facut exact la NATO, ca pana acolo n-a facut mare lucru pentru Romania.
In orice caz este cel mai acceptabil, avand in vedere cine sunt ceilalti.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sa ne fie cu iertare domnul Ionel... dar un personaj implicat in dosare de corupție de 30 milioane de euro, cu relații directe la Moscova nu poate fi mai acceptabil nici măcar decât semigeneralul Ciuca

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru suntserios):

Din cate stiu nu el a fost implicat ci cumnatul sau.
P.S. La 77 ani chiar Ionel?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuzele mele pentru nume. Contează anturajul. Omul are sechestru pe ceasurile primite de la Vanghelie. Și a fost filmat când cere bani să facă listele de deputați.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru suntserios):

Le-am acceptat!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Nu mai dați vina pe ăia "din umbra" că noi votam ca o ciubotă

| ioana748 a răspuns:

Sta intr o vila a statului de 10 camere cu 35 de euro chirie.
Vreau si eu, dau si 50 de euro laughing

| gabicoo a răspuns (pentru Ioandelasal):

Se pare că @suntserios se oftică pentru că favorita lui -
madam Lasconi - este pe locul cinci în sondaje după Ciolacu, Geoană, Simion și Ciucă.

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru suntserios):

Parca vad ca iese PSD sau chiar PNl... presedinte rrom ne mai lipseste

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Asa si ar fi asta o supriza? de 30 ani se voteaza cu 5 maini psd

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru suntserios):

Pentru mine? Da, pentru tine si altii nu stiu...