| lacri a întrebat:

Ce sunt neo-nazistii?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Neo-nazistii sunt cei care au ca principal ideal renasterea nazismului. Ei aproba filozofia nazista si o incurajeaza.

Cateva grupari neo-naziste sunt :

* Absurd
* Bound For Glory
* Infernum
* Landser
* Macht unde Ehre
* No Remorse
* Nokturnal Mortum
* Prussian Blue
* Saga
* Scarewdriver
* Skullhead

| Bacemi a răspuns:

@brotacelu, mai caut si pe google dar asta nu inseamna ca nu stiam ce sunt neo-nazistii. Am vrut doar sa fie un raspuns mai complet. Nu ai fost tu profa de istorie sa vezi cate chestii i-am spus despre nazism, fascism si comunism. Lucruri care nu sunt in programa si pe care eu le stiam fiindca imi place sa fiu informat si sunt un client fidel al Discovery si al revistelor culturale.

| anad a răspuns:

Sunt adepti ai nazismului, o ideologie si o politica totalitara, nationalista, rasista, antisemita, si anticomunista, iar numele provine de la numele partidului infiintat de Hitler-national socialist -prescurtat Nazi si pronuntat na-ti. Simbolul nazismului este svastica.(sursa Wikipedia)

| Brotacelu a răspuns:

@bacemi o fi bine sa cauti pe google si s postezi aici?

| Klara a răspuns:

Unii care-l ling in dos pe mustaciosul crizat happy Eu zic sa n-ai de-a face cu ei niciodata.

| bogdand a răspuns:

Neo-nazistii sunt cei care cred in rasa superioara, in arieni.
Este reactivarea credintei pe care o aveau nemti de pe vremea lui Hitler.
Ei cred ca numai caucazienii ar trebui sa existe pe Pamantlaughing

| Kvitrafn a răspuns:

Niste oameni de respectat