| nukeyly a întrebat:

Ce tip plata preferati cash, card, telefon, btc si de ce?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as prefera plata prin mobil, dar cum primesc cash

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu telefonul in 99% cazuri.
Am incercat sa iau paine. I btc, nu ai acceptat la Mega.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Card, ca e foarte rapida, sigura si comoda. Nu stau sa numar nimic, nu pun mana pe chestii pline de microbi, nu-mi fura nimeni banii, nu ocupa spatiu indiferent cat de mare este suma.

| ReddY25 a răspuns:

Numerar,că e mai ușor și mai rapid

| suntserios a răspuns (pentru ReddY25):

In ce lume paralela eu mai ușor și mai rapid cash? Serios acu?

| mODIN a răspuns:

In afara de bacsis la ospatar, nu folosesc vreodata altceva decat card

| LisaJulie a răspuns:

Oricum e bine atâta timp cât ai bani

| Cipi1212 a răspuns:

Cash. Pentru că prin card de exemplu poți fi jefuit.

| UnchiulRamiz a răspuns:

Cash si cu cardul. Doar cand nu am cash suficient platesc cu cardul

| ALM2000RO a răspuns:

Cu cardul plătesc mereu și fac cumpărăturile online, adică îmi comand masa. De ce? Fiindcă e cel mai simplu și mai rapid așa.

| Koba12345 a răspuns:

In tara platesc 100% cu cash, cu cardul platesc in strainatate

| suntserios a răspuns (pentru Koba12345):

Logic ar fi fix invers...